Tohtoročný klinec bol… však si prečítajte

Tohtoročný Zlatý klinec bol konečne naživo a bolo to skvelé. Po dlhom čase sme sa mohli vidieť a zabaviť s kolegami, bývalými kolegami, priateľmi atď. Po tejto stránke sa klinec naozaj vydaril a verím, že už sa nezopakuje jeho online verzia. Osobne som bol veľmi šťastný, že môžem priamo v sále spolu s ostatnými zatlieskať Milanovi Bielikovi k získaniu Filipa. Málokto si ho zaslúži viac než práve náš Milanko. Gratulujem ešte raz!

Čo sa týka klincových úspechov našej agentúry, nedá sa povedať, že by sme nejako bujaro oslavovali. Mali sme už aj lepšie roky. Niektoré práce, na ktoré sme stavili a mali sme ich prihlásené naprieč kategóriami, jednoducho u porotcov nebodovali. To je ten malý, ale podstatný rozdiel medzi úspechom a neúspechom. Do budúcich rokov sa musíme viac snažiť, aby sme mali nielen viac prihlášok, ale aj viac prác. Ale ku každému klincu pristupujeme s pokorou a radosťou a veľmi si ho vážime. Či už je to bronz pre klienta Zlatý bažant s prácou “Faceswap” alebo bronz pre Nadáciu Markíza a jej dôležitú kampaň proti šikane “Odpíšeme ti”.

Najviac ma teší to, že sú to nápady našich mladších kolegov a verím, že ich to nakopne do ďalších rokov a dodá im to ešte väčšiu chuť vyhrávať. No a samozrejme veľmi ma teší aj zlato pre Tatra banku za prácu “Umenie je dar”. Ani si nepamätám, kedy naposledy sme pre tohto nášho klienta získali ten najcennejší kov. Z vlastnej skúsenosti viem, že je to mimoriadne náročné – hovorím najmä o “klasickej” Tatra banke, nie o kampaniach pre študentov. Čím nijako nezľahčujem úspech konkurencie, skôr naopak. Autorom Bejby Blue patrí môj obdiv a gratulácia.

Myslím si, že je vždy dobré, keď sa do hry zapoja aj nové agentúry, resp. agentúry, ktoré doteraz výraznejšie nebodovali. Zvyšuje to konkurenciu a tak ďalej, veď to poznáme, a je vždy osviežujúce vidieť na pódiu dominovať niekoho iného, nielen tie známe, osvedčené mená.

Už teraz sa teším, čo prinesie budúci rok.

Empeg.

Peter Ižo

Peter Ižo

creative director