Milanko má Filipa!

Najprestížnejšie ocenenie slovenskej reklamy Zlatý klinec je za nami a naša agentúra si z neho odnáša okrem dvoch bronzových a jedného Zlatého klinca aj jedného Filipa. Náš kolega Milan Bielik sa tento rok dostal do reklamnej siene slávy a prevzal si cenu za výnimočný prínos pre slovenskú reklamu. 

Kto je Milan Bielik z Klokočova


Podľa Wikipédie je Klokočov typické kopaničiarske osídlenie v okrese Čadca. Od minulé
ho piatka však bude obec Klokočov na Kysuciach známa ako rodisko 25. držiteľa prestížneho ocenenia Filip – Milana Bielika. Milanko začal pôsobiť v reklame v roku 2007, hneď po absolvovaní univerzity ekonómie v Ostrave v agentúre MUW Saatchi & Saatchi. Odvtedy sa podieľal na mnohých významných prácach, ktoré sa zapísali do memoárov slovenskej reklamy. Z najznámejších si pripomenieme reklamy pre T-Mobile ako Ahoj Kikuš, Paviel neodporúča alebo Keď si šťastný s Rytmusom, ktoré medzi ľuďmi rezonujú dodnes.

U nás v agentúre MADE BY VACULIK Milanko pracuje od roku 2016, najprv ako senior copywriter a od minulého roka je na pozícii Associate Creative Director. Spomedzi kampaní, ktoré u nás vytvoril, sú našimi srdcovkami mimozemšťan Ralf – obľúbený maskot Raiffeisen banky, kampaň Cez okno pre Dobrého anjela, populárny Hit z roku ʹ73 a tento rok ocenená kampaň pre Tatra banku – Umenie je dar. 

Kto je Filip zo Zlatého klinca


Soška chlapca s „hlavou plnou nápadov” od autora Laca Terena sa každoročne udeľuje top kreatívcom na podujatí Zlatý Klinec. Hlavnou myšlienkou ceny za výnimočný kreatívny počin je zviditeľniť dôležité osobnosti slovenskej reklamy, ktoré posúvajú štandardy kreatívy vpred. 

Prečo je dôležité mať Filipa?


Pre kreatívca to znamená, že sa zaradil do zoznamu ľudí, ktorí dlhodobo formujú a pozitívne ovplyvňujú smerovanie slovenskej reklamy. Keďže cenu udeľujú členovia Art Directors Clubu, teda ľudia z brandže a z konkurenčných agentúr, ktorí reprezentujú špičku slovenskej reklamnej tvorby, je to zároveň najvyššia pocta, akú môže jednotlivec v reklame na Slovensku získať. 

Pre našu agentúru to znamená, že máme v kolektíve ďalšieho top kreatívca, ktorý má Filipa. Milanko je aktuálne tretím držiteľom Filipa v súčasnej agentúre MADE BY VACULIK. Okrem neho si v roku 2012 prevzal ocenenie aj náš kreatívny riaditeľ Peter Ižo, v tom čase ešte za agentúru Wiktor Leo Burnett a, samozrejme, náš najvyšší – Juraj Vaculík, ktorý získal Filipa v roku 2002 pre vtedajšie Juraj Vaculik Creative Studio. 

A prečo je dôležité mať Milanka?


Ako povedal Martin Woska počas vyhlasovania ceny na Zlatom klinci, ocenenie Filip tento rok putuje do rúk človeka, ktorý je medzi ľuďmi známy svojou veľkou pokorou a skromnosťou. Milujú ho zadávatelia aj ľudia z reklamy a má za sebou toľko úspešných kampaní, ktoré si pamätá celé Slovensko, že je až zvláštne, že ocenenie za výnimočný kreatívny počin získal až teraz. 

V našej agentúre sa môžeme pod toto tvrdenie so súhlasom všetci hrdo podpísať. Od account manažérov, cez grafikov, účtovníčky až po recepčnú u nás nemáme nikoho, kto by s Milankom nevychádzal. Sme hrdí, že jeho prácu a prínos do slovenskej reklamy poznajú a oceňujú aj mimo našej agentúry a že práve my máme tú česť pracovať s ním v jednom kolektíve. 

Okrem toho, že má Milanko nadanie na vymýšľanie žltých mimozemšťanov či textov o kaktusoch, ktoré rozospievajú celé Slovensko, je tiež jediným kreatívcom, ktorý je ochotný kupovať a vybavovať darčeky pre account manažérov. Navyše, u nás zaviedol veľmi obľúbenú narodeninovú tradíciu, a to je občerstvenie pre kolegov vo forme chlebíčkov vo vajíčku.

Milanko, gratulujeme Ti k získaniu Filipa a ďakujeme, že si súčasťou nášho kolektívu!

 

Kolektív Made by Vaculik

Kolektív Made by Vaculik

Organizačná zložka nezávislej redakcie, internej komunikácie, public realtions & human resources