O nás

made by vaculik line side
made by vaculik line side
made by vaculik line side mobile

„Agentúre robia dobré meno nápady a dobré nápady robia silné mená.“

Juraj Vaculík

FOUNDER

Študentský líder z čias Nežnej revolúcie, vyštudovaný umelec – divadelný režisér, sa po úspešnej, i keď krátkej umeleckej kariére rozhodol pustiť do nových výziev, ktoré priniesla porevolučná éra. 

Na jeseň roku 1992 sa stal súčasťou tímu, ktorý rozbehol na Slovensku pobočku BBDO. V januári 1993 prijal ponuku na post Creative Directora pražskej centrály MARK/BBDO. Ku koncu roka 1993 sa rozhodol v tomto odvetví aj podnikať. Bol spoluzakladateľom agentúry J&L Advertising (dnes Jandl), ktorá sa načas stala zástupcom siete Ogilvy & Mather. V januári roku 1996 sa rozhodol založiť svoju vlastnú firmu Juraj Vaculik – Creative Studio.

Okamžitý úspech novovzniknutého subjektu, ktorý bol pôvodne navrhnutý ako kreatívny hot-shop podľa vzoru malých londýnskych butikových agentúr, viedol k rýchlemu rastu a agentúra sa stala jednou z najúspešnejších a najoceňovanejších agentúr na Slovensku s početnými klientmi a úspechmi aj v zahraničí. To viedlo k zmene názvu na VACULIK ADVERTISING a neskôr na MADE BY VACULIK. 

V roku 2010 sa stal co-founderom a Founding CEO (2010 – 2019) ambicióznej deep-tech firmy v oblasti future mobility AeroMobil, ktorá vyvíjala revolučné lietajúce auto. Popritom je investorom pre viaceré firmy v oblasti médií a technológií. Je spoluzakladateľom ADC (Art Directors Club) Slovakia, ako aj ADC Czech Republic. V rokoch 2008 až 2014 bol prezidentom Klubu reklamných agentúr Slovenska.

Juraj bol ako jediný zo Slovenska uvedený do reklamnej siene slávy Golden Drum’s New Europe.

Ondrej Geče

CEO

Večne usmiaty nadšenec hudby, filmu a kultúry rád prepája talentovaných ľudí a vytvára pre nich dobré podmienky pre tvorbu a realizáciu. V agentúre môžeme potvrdiť, že manažovanie a organizácia kreatívcov a talentovaných ľudí Ondrejovi naozaj ide. Napriek tomu, že je skôr v tíme gramofón, magneťák a analóg, uvedomuje si silný potenciál a prínos digitálnej stratégie v kultúrnom a kreatívnom prostredí. V minulosti si prešiel cez oblasti biznisu, kultúry, medzinárodnej produkcie a audiovizuálneho umenia doma (v RTVS, televízii Markíza, či Slnko Records) aj v zahraničí (Google, Expo 2020).

V poslednom období sa rád venuje projektom, ktoré mu prinášajú šťastie a pocit dobre odvedenej práce, preto sa veľmi tešíme, že z medzinárodného prostredia od Google až po Expo v Dubaji „priletel“ práve k nám do agentúry. Ako CEO má v sebe Ondrej ideálny pomer humoru a rešpektu a je za každú profesionálne odvedenú srandu.

Milan Bielik

Chief Creative Officer

Od malička chcel robiť reklamu. Doslova hltal všetky reklamné spoty 90. rokov a všetky vedel naspamäť, dokonca aj tie Vaculíkovské. Vyštudoval ekonómiu, ale už počas štúdia vedel, že ho čaká niečo iné. Prvú prácu v reklame získal v roku 2007 v agentúre MUW Saatchi & Saatchi u Rasťa Michalika, ktorý odišiel z agentúry Vaculik Advertising. Počas 8 rokov v tejto agentúre získal vyše 30 klincov a množstvo zahraničných ocenení a stal sa kreatívnym riaditeľom.

Po niekoľkomesačnej pauze začal v roku 2016 pracovať v MADE BY VACULIK ako Senior Copywriter pre klientov Raiffeisen, Tatra banka, Union, Dobrý anjel a Zlatý bažant. Je autorom Ralfa či Hitu z roku ’73. Najradšej relaxuje v kine alebo pri dobrej knihe. Je členom ADC. V súčasnosti pracuje v MADE ako Creative director.

Stella Vodová

CFO

Čísla v akejkoľvek hodnote, mene a mernej jednotke ju sprevádzajú neustále. Žije na úpätí Malých Karpát, kde spoznávaním lesných ciest a chodníkov praktizuje svoju schopnosť použiť  jednoduchú matematiku – sčítanie a odčítanie čísel, najmä v jednotkách km/h, min/km. V čase,  v ktorom jej zostáva priestor na pracovné povinnosti, sa venuje číslam hlavne v euro jednotkách. Na prelomoch desaťročí tohto tisícročia robila dôležité rozhodnutia v oblasti kariéry a obidva zlomy v dekádach boli lokalizované do Horského parku v Bratislave.

Aktuálne je už druhýkrát vo svojej profesijnej kariére, a to od roku 2010, obsadená na pozícii CFO v reklamnej agentúre MADE BY VACULIK. V medziobdobí týchto dekád praktizovala svoj Excel talent  s myšlienkou na časy budúce – v Dôchodkovej správcovskej spoločnosti CREDIT SUISSE Life & Pensions, ktorá prešla rebrandingom na Winterthur Life and Pensions.  Na pozícii Head Accounting riadila tím účtovníkov aj pre dcérske spoločnosti tejto globálnej firmy vrátane životnej poisťovne či doplnkovej dôchodkovej poisťovne. Najväčším prínosom pre jej osobný rast bolo zistenie, že sú sčítateľné aj čísla, ktoré majú sedem a viac núl. V časoch, keď táto spoločnosť prechádzala ďalšou zmenou na AXA, sa už venovala osobnej, rodinnej a vzťahovej agende.

Alexandra Martináková

STRATEGIC DIRECTOR

Nechýbalo veľa a naša Saška by namiesto grafov a dát, ktoré denne prezentuje klientom, vysvetľovala školákom základy matematiky. Jej láska k číslam bola zjavná už odmalička, preto Saška pôvodne smerovala k vysnívanej kariére učiteľky. Po štúdiu na matematickom gymnáziu v Bratislave však zistila, že čísla môže využiť aj vo svete humanitných vied, a tak sa nakoniec rozhodla pre štúdium sociológie na FiF UK v Bratislave. Táto kombinácia bola pre ňu ideálnym základom pre prácu v marketingu. Ešte počas výšky vyskúšala prácu v personálnej agentúre Trenkwalder. Dáta a prieskumy ju však lákali viac, preto sa ako čerstvá absolventka chopila šance pracovať v prieskumnej agentúre TNS SK.

V agentúre sa niekoľko rokov kariérne posúvala a z úvodnej pozície projektovej manažérky nakoniec odchádzala ako Senior Consultant/Client partner. Počas jej dlhoročného pôsobenia sa menila aj samotná agentúra, ktorá je v súčasnosti známa pod názvom Kantar. V Kantare mala na starosti prieskumy a consulting týkajúce sa stratégie značky, testovania komunikácie a inovácií, ale aj zákazníckej skúsenosti. Už vtedy pracovala s klientami ako Tatra banka a Raiffeisen banka, Heineken Telekom, Orange, I.D.C. Holding, Stock Slovensko, YIT, HB Reavis, ZSE či STEFE. Pre prácu v našej agentúre preto mala výborné základy.

Saška nielenže pochádza z rovnakého pracovného prostredia ako náš predošlý stratég Adam, ale má aj rovnaké rodinné zázemie. Väčšinou býva zvykom, že súrodenci chodievajú do rovnakej školy – v našej agentúre je zvykom, že súrodenci pracujú na rovnakej strategickej pozícii. Pred rokmi, keď do Kantaru Adam nasledoval svoju staršiu sestru, asi nikto netušil, že neskôr ho Saška vystrieda na pozícii Strategic directorky. Už to bude rok, čo si medzi sebou vymenili štafetu, aby Saška mohla pokračovať vo vedení stratégie MADE by Vaculik. Po práci ju baví pozorovať a skúmať marketingové trendy svojich detí a voľnom čase rada pozerá seriály a filmy, pretože, ako sama tvrdí: „Samé sa nepozrú.“

Blanka Stručka Blahová

account director

Blanka, a.k.a. buchta, sa narodila v Zlatých Moravciach. Napriek tomu, že vyštudovala Grafický a priestorový dizajn na škole dizajnu, rozhodla sa obšťastňovať svet reklamy ako account. Jej výborné komunikačné zručnosti, zodpovednosť a zmysel pre organizáciu jej nie sú cudzie rovnako ako dvojzmysly. Do MADE BY VACULIK nastúpila ako Account executive a postupne sa vypracovala až na pozíciu Account Directorky. Blanka už dlhé roky accountuje nášho najväčšieho klienta – Tatra banku. Síce HU (hu = ju podľa Blanky) málokedy uvidíte v inej farbe ako v čiernej, jej žltá osobnosť sa nezaprie. Je veselá, spontánna a správna parťáčka na každú akciu.

Michala Zezulová

account director

Miška sa pre reklamné vody rozhodla už po štúdiu na Gamči (Gymnázium Grösslingová), keď si zvolila Fakultu marketingovej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Naplno sa do nich ponorila v agentúre MUW Saatchi & Saatchi. Tam si za 3 roky na accountskej pozícii pre klienta Slovak Telekom vycibrila zmysel pre poriadok, ktorý neskôr zužitkovala aj v MADE BY VACULIK pre klienta Tatra banka. Časom ju zlákal druhý breh – ten klientský, a počas 7 rokov v Slovak Telekom na pozícii Senior špecialista marketingovej komunikácie si čo-to natočila v rámci nadlinkovej komunikácie, až kým nezakotvila na pláži. Konkrétne teda na Magio pláži, ktorú koordinovala a realizovala počas 3 ročníkov. Po materskej dovolenke sa kruh uzavrel a Miška priplávala späť do MADE BY VACULIK na pozíciu Account Director, kde zostáva verná operátorovi, ale už tomu oranžovému.

Marek Krištof

Head of digital

Od detstva túžil byť profesionálnym futbalovým brankárom. Vo výbere školy mal preto vždy jasno – športové gymnázium v Banskej Bystrici a neskôr Fakulta telesnej výchovy a športu na Univerzite Komenského v Bratislave. Už pred začiatkom štúdia však rozmýšľal strategicky a nechcel sa spoľahnúť len na svoje futbalové nadanie. Odbor Športový manažment v ňom vzbudil záujem o projektový manažment a digital, ktorý ďalej objavoval na Fakulte managementu v odbore medzinárodný manažment.

Po vysokej škole začínal ako online projektový manažér pre digitálne projekty v denníku SME. Bez toho, aby mu bola udelená červená karta, sa rozhodol vyskúšať prácu v reklame a nastúpil do MADE BY VACULIK ako Digital Account Manager pre Tatra banku. Už od začiatku však bolo jasné, že strategicky pomýšľa na inú pozíciu a po necelom roku sa stal Digital Strategy Plannerom v našom strategickom oddelení.

Prestup na pozíciu Head of Digital bol doposiaľ jeho posledný ťah na bránku. Aktuálne trénuje digitálny tím a zabezpečuje fungovanie kampaní našich klientov v online priestore.

A ďalších viac ako 60 veselých, tvorivých, precíznych, zodpovedných, ambicióznych a komunikatívnych ľudí.