O nás

made by vaculik line side
made by vaculik line side
made by vaculik line side mobile

„Agentúre robia dobré meno nápady a dobré nápady robia silné mená.“

made by vaculik juraj vaculik

Juraj Vaculík

FOUNDER

Študentský líder z čias Nežnej revolúcie, vyštudovaný umelec – divadelný režisér, sa po úspešnej, i keď krátkej, umeleckej kariére rozhodol pustiť do nových výziev, ktoré priniesla porevolučná éra.

Na jeseň v roku 1992 sa stal súčasťou tímu, ktorý rozbehol na Slovensku pobočku BBDO. V januári prijal ponuku na post Creative Directora pražskej centrály MARK/BBDO. Ku koncu roka 1993 sa rozhodol v tomto odvetví aj podnikať. Bol spoluzakladateľom agentúry J&L Advertising (dnes Jandl), ktorá sa načas stala zástupcom siete Ogilvy & Mather. V roku 1996 sa rozhodol založiť svoju vlastnú firmu Juraj Vaculik – Creative Studio.

Okamžitý úspech novovzniknutého subjektu, ktorý bol pôvodne mienený ako kreatívny hot-shop, po vzore malých londýnskych butikových agentúr, viedol k rýchlemu rastu a agentúra sa stala jednou z najúspešnejších a najoceňovanejších agentúr na Slovensku, s početnými klientmi a úspechmi aj v zahraničí. To viedlo k zmene názvu na VACULIK ADVERTISING a neskôr na MADE BY VACULIK.

V roku 2014 odovzdal vedenie agentúry do rúk Zuzany Ďurčekovej a pod jej vedením agentúra naďalej úspešne rastie. V roku 2010 sa stal co-foundrom a CEO ambicióznej deep-tech firmy v oblasti future mobility AeroMobil, ktorá úspešne vyvíja revolučné lietajúce auto. Popritom je investorom pre viaceré firmy v oblasti médií a technológií, ako aj spolumajiteľom LokalTV. Je spoluzakladateľom ADC (Art Directors Club) Slovakia, ako aj ADC Czech Republic. V rokoch 2008 až 2014 bol Prezidentom Klubu reklamných agentúr Slovenska.

Člen reklamnej siene slávy Golden Drum’s New Europe.

Zuzana Ďurčeková

CEO

Vyštudovaná hudobníčka – hobojistka  a muzikologička. Svoju umeleckú a publikačnú činnosť ukončila v roku 1996, keď sa rozhodla vstúpiť na pole reklamy a marketingu. Kariéru začala ako strategic planner v  agentúre Soria & Grey. V roku 2000 spojila svoje sily s Jurajom Vaculíkom a vo vtedy malom kreatívnom butiku JVCS (Juraj Vaculik – Creative Studio) začala budovať základy strategického oddelenia. V priebehu ďalších rokov sa stala súčasťou kľúčového tímu, ktorý sa podieľal na rozvoji agentúry.

Od roku 2014 pracuje na pozícii CEO MADE BY VACULIK. V roku 2019 si ju prezídium KRAS-u (Klub reklamných agentúr Slovenska) zvolilo za svoju prezidentku. Pôsobí tiež ako externý pedagóg na katedre Divadelného manažmentu na VŠMU (Vysoká škola múzických umení) v Bratislave.

made by vaculik zuzana durcekova
made by vaculik stella vodova

Stella Vodová

CFO

Čísla v akejkoľvek hodnote, mene a mernej jednotke ju sprevádzajú neustále. Žije na úpätí Malých Karpát, kde spoznávaním lesných ciest a chodníkov praktizuje svoju schopnosť použiť  jednoduchú matematiku – sčítanie a odčítanie čísel, najmä v jednotkách km/h, min/km. V čase,  v ktorom jej zostáva priestor na pracovné povinnosti, sa venuje číslam hlavne v euro jednotkách. Na prelomoch desaťročí tohto tisícročia robila dôležité rozhodnutia v oblasti kariéry a obidva zlomy v dekádach boli lokalizované do Horského parku v Bratislave.

Aktuálne je už druhýkrát vo svojej profesijnej kariére, a to od roku 2010, obsadená na pozícii CFO v reklamnej agentúre MADE BY VACULIK. V medziobdobí týchto dekád praktizovala svoj Excel talent  s myšlienkou na časy budúce – v Dôchodkovej správcovskej spoločnosti CREDIT SUISSE Life & Pensions, ktorá prešla rebrandingom na Winterthur Life and Pensions.  Na pozícii Head Accounting riadila tím účtovníkov aj pre dcérske spoločnosti tejto globálnej firmy vrátane životnej poisťovne či doplnkovej dôchodkovej poisťovne. Najväčším prínosom pre jej osobný rast bolo zistenie, že sú sčítateľné aj čísla, ktoré majú sedem a viac núl. V časoch, keď táto spoločnosť prechádzala ďalšou zmenou na AXA, sa už venovala osobnej, rodinnej a vzťahovej agende.

Peter Ižo

CREATIVE DIRECTOR

Narodil sa v roku 2002 ako junior copywriter v agentúre MUW Saatchi & Saatchi, kde prežil aj svoje juvenilné roky. Časy nekorektného, dvojzmyselného, často až sexisticky ladeného humoru priali jeho mladíckemu naturelu. Tu sa zrodila jeho prezývka Empeg, tu vznikli jeho prvé, dnes už zabudnuté reklamné slogany, tu začalo jeho poškuľovanie po lesku a sláve reklamných ocenení.

Avšak ani nadobudnutá funkcia Associate Creative Directora ho nezastavila v jeho ďalšom putovaní, a po dobrodružstve v agentúre Roko, ktoré trvalo rok, nastupuje v roku 2009 do Wiktor Leo Burnett ako Creative Director. Kreatívne dospieva, siaha na ešte lesklejšie a prestížnejšie ocenenia, jeho práce a meno sa dostávajú aj za hranice krajiny.

Všetky jeho nadobudnuté schopnosti a skúsenosti teraz zúročuje agentúra MADE BY VACULIK, s ktorou nadväzuje v roku 2012 zatiaľ najdlhší a najvážnejší pomer. Dorastá po kreatívnej aj manažérskej stánke, a ako Creative Director sa s nesmiernou láskou, trpezlivosťou a nadhľadom venuje všetkým jej klientom, od Tatra banky cez Heineken až po Dobrého Anjela.

Počas svojho doterajšieho pôsobenia získal množstvo ocenení doma i v zahraničí (Zlatý klinec, Effie, Zlatá pecka, Golden Hammer, Golden Drum, New York Festivals, Epica, Eurobest), porotcoval na rôznych súťažiach a festivaloch (Zlatý klinec, Louskáček, Golden Drum, Golden Hammer, ADC Europe Awards), je členom Art Directors Club Slovakia a je držiteľom ocenenia Filip.

made by vaculik peter izo
made by vaculik christina kudrevova

Christina Kudrevova

EXECUTIVE DIRECTOR

Po úspešnej dvadsaťročnej dráhe tanečnice akrobatického rock & rollu našla ten správny adrenalín v marketingu, a rozhodla sa tak trochu roztancovať i českú reklamu. Aj tak ju to do tejto brandže vždy ťahalo. Vyštudovala Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Prahe so zameraním na marketing a médiá.

Po dokončení štúdií zbierala skúsenosti v reklamných agentúrach, až definitívne zakotvila v MADE BY VACULIK. Po troch rokoch pôsobenia na pozícii Account Director zúročila svoje schopnosti a stala sa výkonnou riaditeľkou MADE BY VACULIK Praha. Christina má rada kreatívne nápady, odvážne kampane a cíti sa ako ryba vo vode pri komunikácii s klientmi.

Milan Bielik

Creative director

Od malička chcel robiť reklamu. Doslova hltal všetky reklamné spoty 90. rokov a všetky vedel naspamäť, dokonca aj tie Vaculíkovské. Vyštudoval ekonómiu, ale už počas štúdia vedel, že ho čaká niečo iné. Prvú prácu v reklame získal v roku 2007 v agentúre MUW Saatchi & Saatchi u Rasťa Michalika, ktorý odišiel z agentúry Vaculik Advertising. Počas 8 rokov v tejto agentúre získal vyše 30 klincov a množstvo zahraničných ocenení a stal sa kreatívnym riaditeľom.

Po niekoľkomesačnej pauze začal v roku 2016 pracovať v MADE BY VACULIK ako Senior Copywriter pre klientov Raiffeisen, Tatra banka, Union, Dobrý anjel a Zlatý bažant. Je autorom Ralfa či Hitu z roku ’73. Najradšej relaxuje v kine alebo pri dobrej knihe. Je členom ADC. V súčasnosti pracuje v MADE ako Creative director.

made by vaculik milan bielik
made by vaculik ada simsikova

Ada Šimšíková

account director

Slovenská juniorská volejbalová reprezentantka sa po skončení vysokej školy rovno vrhla do sveta reklamy. Počas roka 2007 v reklamnej agentúre Roland Torsten Advertising si vyhliadla svoju srdcovú agentúru VACULIK ADVERTISING a poslala do nej svoje CV. Akcia sa podarila a Ada pôsobila 8 rokov v agentúre na pozícii Manager kreatívneho oddelenia.

Aby preskúmala aj iný ako reklamný svet, urobila v roku 2017 a 2018 krátku odbočku. Pôsobila v časopise .týždeň na pozícii riaditeľky vydavateľstva WPRESS. Táto príležitosť bola pre ňu veľkým prínosom nielen v skúsenostiach vo vedúcej funkcii, ale aj pri spoznávaní zaujímavých ľudí zo spoločenskej sféry. Srdcu však človek nerozkáže, a aj to bol dôvod jej návratu do MADE BY VACULIK v roku 2020. Tentokrát na pozíciu Account Director.

Marek Krištof

Head of digital

Od detstva túžil byť profesionálnym futbalovým brankárom. Vo výbere školy mal preto vždy jasno – športové gymnázium v Banskej Bystrici a neskôr Fakulta telesnej výchovy a športu na Univerzite Komenského v Bratislave. Už pred začiatkom štúdia však rozmýšľal strategicky a nechcel sa spoľahnúť len na svoje futbalové nadanie. Odbor Športový manažment v ňom vzbudil záujem o projektový manažment a digital, ktorý ďalej objavoval na Fakulte managementu v odbore medzinárodný manažment.

Po vysokej škole začínal ako online projektový manažér pre digitálne projekty v denníku SME. Bez toho, aby mu bola udelená červená karta, sa rozhodol vyskúšať prácu v reklame a nastúpil do MADE BY VACULIK ako Digital Account Manager pre Tatra banku. Už od začiatku však bolo jasné, že strategicky pomýšľa na inú pozíciu a po necelom roku sa stal Digital Strategy Plannerom v našom strategickom oddelení.

Prestup na pozíciu Head of Digital bol doposiaľ jeho posledný ťah na bránku. Aktuálne trénuje digitálny tím a zabezpečuje fungovanie kampaní našich klientov v online priestore.

made by vaculik marek kristof
A ďalších viac ako 40 veselých, tvorivých, precíznych, zodpovedných, ambicióznych a komunikatívnych ľudí.