O nás

made by vaculik line side
made by vaculik line side
made by vaculik line side mobile

„Agentúre robia dobré meno nápady a dobré nápady robia silné mená.“

made by vaculik juraj vaculik

Juraj Vaculík

FOUNDER

Študentský líder z čias Nežnej revolúcie, vyštudovaný umelec – divadelný režisér, sa po úspešnej, i keď krátkej, umeleckej kariére rozhodol pustiť do nových výziev, ktoré priniesla porevolučná éra.

Na jeseň v roku 1992 sa stal súčasťou tímu, ktorý rozbehol na Slovensku pobočku BBDO. V januári prijal ponuku na post Creative Directora pražskej centrály MARK/BBDO. Ku koncu roka 1993 sa rozhodol v tomto odvetví aj podnikať. Bol spoluzakladateľom agentúry J&L Advertising (dnes Jandl), ktorá sa načas stala zástupcom siete Ogilvy & Mather. V roku 1996 sa rozhodol založiť svoju vlastnú firmu Juraj Vaculik – Creative Studio.

Okamžitý úspech novovzniknutého subjektu, ktorý bol pôvodne mienený ako kreatívny hot-shop, po vzore malých londýnskych butikových agentúr, viedol k rýchlemu rastu a agentúra sa stala jednou z najúspešnejších a najoceňovanejších agentúr na Slovensku, s početnými klientmi a úspechmi aj v zahraničí. To viedlo k zmene názvu na VACULIK ADVERTISING a neskôr na MADE BY VACULIK.

V roku 2014 odovzdal vedenie agentúry do rúk Zuzany Ďurčekovej a pod jej vedením agentúra naďalej úspešne rastie. V roku 2010 sa stal co-foundrom a CEO ambicióznej deep-tech firmy v oblasti future mobility AeroMobil, ktorá úspešne vyvíja revolučné lietajúce auto. Popritom je investorom pre viaceré firmy v oblasti médií a technológií, ako aj spolumajiteľom LokalTV. Je spoluzakladateľom ADC (Art Directors Club) Slovakia, ako aj ADC Czech Republic. V rokoch 2008 až 2014 bol Prezidentom Klubu reklamných agentúr Slovenska.

Člen reklamnej siene slávy Golden Drum’s New Europe.

Ronald Lupták

Ronald Lupták

CEO

Pôvodne novinár a absolvent odboru financie, bankovníctvo a investície Ekonomickej univerzity v Bratislave je dnes ostrieľaným marketérom telom aj dušou. Má bohaté skúsenosti z klientskeho aj agentúrneho prostredia a po rokoch sa opäť vrátil na stranu agentúry. Na jeho „návrat domov“ sa tešilo aj niekoľko kolegov, ktorí s ním roky spolupracovali v čase, keď bol ešte na strane klienta. V reklame a marketingu sa pohybuje už viac ako 20 rokov a má za sebou pôsobenie na niekoľkých významných pozíciách na Slovensku. Rovnako má aj bohatú medzinárodnú skúsenosť – bol súčasťou globálneho tímu pre cider v sídle spoločnosti Heineken v Amsterdame. Posledné dva roky riadil marketingové stratégie v spoločnosti Molson Coors v celej strednej a východnej Európe. Pracoval tiež pre viaceré známe reklamné agentúry na Slovensku. V jeho portfóliu sa nachádzajú značky ako Heineken, Zlatý Bažant, Desperados, Strongbow, Orchard Thieves, Staroprameň, Ožujsko, Jelen, Stella Artois, O2, SkyEurope Airlines, ČSOB, Rádio Expres, Marlboro, VÚB banka, UniCredit, Orange či Peugeot. 

 S agentúrou MADE BY VACULIK mal silné prepojenie už počas svojej kariéry v Heinekene, kde okrem iného zastával funkciu riaditeľa marketingu. V tom čase sa spoločne zaslúžili o veľmi úspešné kampane ako Hit z roku ’73, launch cideru Strongbow či CSR kampane Lišiak bez sadu. 

 Rony je navyše nadšenec električkovej dopravy a vo voľnom čase si plní detský sen a jazdí po Bratislave na svojom obľúbenom dopravnom prostriedku. Svojej povahe filantropa nezostáva nič dlžný a celý svoj zárobok zo šoférovania električky posiela organizácii DOBRÝ ANJEL. Ak ho náhodou nestretnete v niektorej časti Bratislavy riadiť električku, pravdepodobne sa akurát naplno venuje práci v reklamnej brandži. 

made by vaculik ada simsikova

Ada Šimšíková

COO / account director

Slovenská juniorská volejbalová reprezentantka sa po skončení vysokej školy rovno vrhla do sveta reklamy. Počas roka 2007 v reklamnej agentúre Roland Torsten Advertising si vyhliadla svoju srdcovú agentúru VACULIK ADVERTISING a poslala do nej svoje CV. Akcia sa podarila a Ada pôsobila 8 rokov v agentúre na pozícii Manager kreatívneho oddelenia.

Aby preskúmala aj iný ako reklamný svet, urobila v roku 2017 a 2018 krátku odbočku. Pôsobila v časopise .týždeň na pozícii riaditeľky vydavateľstva WPRESS. Táto príležitosť bola pre ňu veľkým prínosom nielen v skúsenostiach vo vedúcej funkcii, ale aj pri spoznávaní zaujímavých ľudí zo spoločenskej sféry. Srdcu však človek nerozkáže, a aj to bol dôvod jej návratu do MADE BY VACULIK v roku 2020. Tentokrát na pozíciu Account Director.

made by vaculik milan bielik

Milan Bielik

Creative director

Od malička chcel robiť reklamu. Doslova hltal všetky reklamné spoty 90. rokov a všetky vedel naspamäť, dokonca aj tie Vaculíkovské. Vyštudoval ekonómiu, ale už počas štúdia vedel, že ho čaká niečo iné. Prvú prácu v reklame získal v roku 2007 v agentúre MUW Saatchi & Saatchi u Rasťa Michalika, ktorý odišiel z agentúry Vaculik Advertising. Počas 8 rokov v tejto agentúre získal vyše 30 klincov a množstvo zahraničných ocenení a stal sa kreatívnym riaditeľom.

Po niekoľkomesačnej pauze začal v roku 2016 pracovať v MADE BY VACULIK ako Senior Copywriter pre klientov Raiffeisen, Tatra banka, Union, Dobrý anjel a Zlatý bažant. Je autorom Ralfa či Hitu z roku ’73. Najradšej relaxuje v kine alebo pri dobrej knihe. Je členom ADC. V súčasnosti pracuje v MADE ako Creative director.

made by vaculik stella vodova

Stella Vodová

CFO

Čísla v akejkoľvek hodnote, mene a mernej jednotke ju sprevádzajú neustále. Žije na úpätí Malých Karpát, kde spoznávaním lesných ciest a chodníkov praktizuje svoju schopnosť použiť  jednoduchú matematiku – sčítanie a odčítanie čísel, najmä v jednotkách km/h, min/km. V čase,  v ktorom jej zostáva priestor na pracovné povinnosti, sa venuje číslam hlavne v euro jednotkách. Na prelomoch desaťročí tohto tisícročia robila dôležité rozhodnutia v oblasti kariéry a obidva zlomy v dekádach boli lokalizované do Horského parku v Bratislave.

Aktuálne je už druhýkrát vo svojej profesijnej kariére, a to od roku 2010, obsadená na pozícii CFO v reklamnej agentúre MADE BY VACULIK. V medziobdobí týchto dekád praktizovala svoj Excel talent  s myšlienkou na časy budúce – v Dôchodkovej správcovskej spoločnosti CREDIT SUISSE Life & Pensions, ktorá prešla rebrandingom na Winterthur Life and Pensions.  Na pozícii Head Accounting riadila tím účtovníkov aj pre dcérske spoločnosti tejto globálnej firmy vrátane životnej poisťovne či doplnkovej dôchodkovej poisťovne. Najväčším prínosom pre jej osobný rast bolo zistenie, že sú sčítateľné aj čísla, ktoré majú sedem a viac núl. V časoch, keď táto spoločnosť prechádzala ďalšou zmenou na AXA, sa už venovala osobnej, rodinnej a vzťahovej agende.

Alexandra Martináková

STRATEGIC DIRECTOR

Nechýbalo veľa a naša Saška by namiesto grafov a dát, ktoré denne prezentuje klientom, vysvetľovala školákom základy matematiky. Jej láska k číslam bola zjavná už odmalička, preto Saška pôvodne smerovala k vysnívanej kariére učiteľky. Po štúdiu na matematickom gymnáziu v Bratislave však zistila, že čísla môže využiť aj vo svete humanitných vied, a tak sa nakoniec rozhodla pre štúdium sociológie na FiF UK v Bratislave. Táto kombinácia bola pre ňu ideálnym základom pre prácu v marketingu. Ešte počas výšky vyskúšala prácu v personálnej agentúre Trenkwalder. Dáta a prieskumy ju však lákali viac, preto sa ako čerstvá absolventka chopila šance pracovať v prieskumnej agentúre TNS SK.

V agentúre sa niekoľko rokov kariérne posúvala a z úvodnej pozície projektovej manažérky nakoniec odchádzala ako Senior Consultant/Client partner. Počas jej dlhoročného pôsobenia sa menila aj samotná agentúra, ktorá je v súčasnosti známa pod názvom Kantar. V Kantare mala na starosti prieskumy a consulting týkajúce sa stratégie značky, testovania komunikácie a inovácií, ale aj zákazníckej skúsenosti. Už vtedy pracovala s klientami ako Tatra banka a Raiffeisen banka, Heineken Telekom, Orange, I.D.C. Holding, Stock Slovensko, YIT, HB Reavis, ZSE či STEFE. Pre prácu v našej agentúre preto mala výborné základy.

Saška nielenže pochádza z rovnakého pracovného prostredia ako náš predošlý stratég Adam, ale má aj rovnaké rodinné zázemie. Väčšinou býva zvykom, že súrodenci chodievajú do rovnakej školy – v našej agentúre je zvykom, že súrodenci pracujú na rovnakej strategickej pozícii. Pred rokmi, keď do Kantaru Adam nasledoval svoju staršiu sestru, asi nikto netušil, že neskôr ho Saška vystrieda na pozícii Strategic directorky. Už to bude rok, čo si medzi sebou vymenili štafetu, aby Saška mohla pokračovať vo vedení stratégie MADE by Vaculik. Po práci ju baví pozorovať a skúmať marketingové trendy svojich detí a voľnom čase rada pozerá seriály a filmy, pretože, ako sama tvrdí: „Samé sa nepozrú.“

made by vaculik marek kristof

Marek Krištof

Head of digital

Od detstva túžil byť profesionálnym futbalovým brankárom. Vo výbere školy mal preto vždy jasno – športové gymnázium v Banskej Bystrici a neskôr Fakulta telesnej výchovy a športu na Univerzite Komenského v Bratislave. Už pred začiatkom štúdia však rozmýšľal strategicky a nechcel sa spoľahnúť len na svoje futbalové nadanie. Odbor Športový manažment v ňom vzbudil záujem o projektový manažment a digital, ktorý ďalej objavoval na Fakulte managementu v odbore medzinárodný manažment.

Po vysokej škole začínal ako online projektový manažér pre digitálne projekty v denníku SME. Bez toho, aby mu bola udelená červená karta, sa rozhodol vyskúšať prácu v reklame a nastúpil do MADE BY VACULIK ako Digital Account Manager pre Tatra banku. Už od začiatku však bolo jasné, že strategicky pomýšľa na inú pozíciu a po necelom roku sa stal Digital Strategy Plannerom v našom strategickom oddelení.

Prestup na pozíciu Head of Digital bol doposiaľ jeho posledný ťah na bránku. Aktuálne trénuje digitálny tím a zabezpečuje fungovanie kampaní našich klientov v online priestore.

A ďalších viac ako 40 veselých, tvorivých, precíznych, zodpovedných, ambicióznych a komunikatívnych ľudí.